چ, ۰۶/۱۹/۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

جدیدترین دکوراسیون کابینت اشپزخانه

فروشگاه طباطبائی

کابینت ها یکی از عناصر مهم در اشپزخانه هستند. طی سالهای اخیر طراحی کابینت تغییر چندانی نداشته است ولی تحولات عظیمی در اکسسوریهای کابینت ها طبق سلایق مختلف وبسیار کاربردی انجام شده است.

در سالهای ۲۰۱۹ علاوه بر سبک های ساده ،سبکهای عجیب وسنت شکن نیز بهوجود امده که برخی از مردم بسیار انها را می پسندند.

برای انتخاب کابینت منزل خوداول باید تصمیم بگیرید که چه عوامل وعناصری مد نظرتان است. در این مقاله به چند مورد برتر کابینت اشپزخانه میپردازیم.

  • کابینت قفسه باز

کابینت های قفسه باز در هر خانه ای زیبا دیده می شوند به شرط انکه لوازم وظروف خانه با چنین طراحی هماهنگ باشد و چیدمان وسایل وقفسه ها از نظم خوبی برخوردار باشند در این صورت میتوانید از اشپزخانه ی مدرن خود لذت ببرید.

این سبک اشپزخانه حس فضایی باز وجادار وارامش بخش به بیننده القا میکند از سوی دیگربرای پیدا کردن وسایل مورد نیازتان لازم نیست همه ی کابینت ها را بگردید همه چیز در دسترس وقابل رویت است.

در این سبک استفاده از ظروف یه رنگ ویک شکل ومدرن بسیار مهم است زیرا با وجود ظرف های زیاد باید جلوه ای یکنواخت را در نظر بگیریم و هنگام خرید باید به  تک تک ظرفها وهماهنگی وهارمونی انها توجه داشته باشیم.

اگر اشپزخانه کوچک است نباید قفسه های دیواری رابیش از حد پر وفضایی شلوغ ایجاد کنیم بهتر است وسایل ضروری وهماهنگ را در کابینت های باز وبقیه را در کابینت های پایین که درب دارند بگذاریم تا اشپزخانه ی مرتب ودلپذیری داشته باشیم.

  • کابینت هایی با درب شیشه ای

    کابینت هایی که درهای شیشه ای دارند نمای جالبی به دکوراسیون آشپزخانه میبخشند اما مشکلاتی مشابه با کابینت های قفسه باز دارند و باید همیشه ظروف داخل کابینت همیشه مرتب چیده شده باشند .همین طور شیشه ها راحت تر وزودتر از درب های کابینت کثیف میشوند وزمان بیشتری برای نظافت میبرند.

 کابینت های سنتی

آشپزخانه های سنتی از نظر قابلیت و امکانات فرق زیادی با اشپزخانه های امروزی ندارند و برخی از آن ها دارای جدیدترین امکانات می باشند ولی طراحی و معماری داخلی آن ها به صورت سنتی است که اتفاقا طرفداران خاص خودش را دارد.

آشپزخانه سنتی در انواع سبک های مختلف ایرانی و رومی و اروپایی و … طراحی می شود که انتخاب هر یک از این سبک ها به سلیقه شخصی شما و تجهیزاتی که در دسترس دارید بستگی دارد.

انتخاب رنگی مناسب برای اجزای آشپزخانه و کابینت ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و درسبک های سنتی اغلب رنگ های  آبی فیروزه ای و سبز تیره و زرد و کرم به چشم می خورندو اکثر متریال های به کار رفته از چوب وطرح چوب است .

اگردر فضاهای خاص بتوانید از اکسسوری های سنتی مانند بشقاب و لیوان و کاسه و گلدان و قابلمه مسی و ظروف سفالی استفاده کنید به فضای سنتی اشپزخانه خودنمای زیبایی میدهید.

در فضای آشپزخانه سنتی بهتر است وسایل برقی خود را پنهان کنید همچنین می توانید هود آشپزخانه را در یک حفاظ چوبی زیبا قرار دهید و سایر لوازم برقی را هم درون کابینت ها بچینید.

اگر تمایل دارید فضای آشپزخانه سنتی و قدیمی به نظر می رسد بهتر است سبد سیب زمینی و پیاز را از بین مدل های حصیری انتخاب نمایید

برای پوشاندن کفپوش آشپزخانه از فرش سنتی یا گلیم استفاده نمایید همچنین پرده های حصیری و چوبی نیز می توانند برای پوشاندن پنجره های آشپزخانه انتخابی مناسب و ایده آل به شمار روند.

  • رنگ کابینت ها

    یکی از موضوعات مهم انتخاب رنگ درکابینت های آشپزخانه است که بستگی به سلیقه هر فرد دارد مثلا کابینت هایی به رنگ روشن برای منازل کوچک مناسب تر است زیرا خانه را بزرگتر ودلباز تر نشان میدهد و بهتر است که اگر آشپزخانه تان کوچک است با استفاده از کابینت های رنگ روشن آشپزخانه را بزرگتر جلوه دهید.البته  کابینت های دو رنگ نیز چند سالی است حسابی بین ایرانی ها پرطرفدار شده اند مثل کابینت های سفید مشکی یا کرم وقهوه ای ورنگهای زیبایی که بسته به طراحی خانه میتوانید انتخاب کنید